Čím blbější sedlák,
tím větší úroda
Drobečková navigace

Domů > Prodej > Cibule

Cibule

 

 


Cibule je naší hlavní plodinou, kterou pěstujeme v kraji pod Pálavou již 20 let. Roční

prod_..Šebesta-bílé... (3 of 12).jpgukce cibule se pohybuje okolo 1 milionu kg. Veškerou cibuli pěstujeme ze semínka a k vysévání používáme pouze to nejkvalitnější osivo dostupné na trhu. Pouze takový materiál je zárukou té nejvyšší kvality cibule. Výběr vhodných odrůd, správná agrotechnologie a uskladnění jsou předpokladem pro kvalitní výpěstek určený k dlouhodobému uskladnění. U cibule pěstujeme dva základní druhy:

cibule ozimá

vysévá se koncem srpna, přezimuje a sklízí se v červnu následujícího roku. Tato cibule je určena pro přímou spotřebu a svou raností nahrazuje cibuli pěstovanou ze sazečky. V kuchyni se hodí spíše v čerstvém stavu. Pro vysoký obsah vody nejde vysmažit do zlaté barvy.

cibule jarní

vysévá se na jaře a sklízí se v létě téhož roku: Tato cibule je určena k dlouhodobému zimnímu uskladnění a v našem sortimentu představuje hlavní plodinu. Při kvalitním uskladnění vydrží až do další cibulové sezóny.

 

Ceny najdete zde

 

Máte dotaz? Zeptejte se zde:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů